niedziela, 24 lutego 2013

Malowanie ceramiki

W ofercie pracowni pojawiła się nowa propozycja zajęć. Jest to ukłon w stronę osób, które już goszczą na zajęciach w pracowni od dłuższego czasu, ale również jest to propozycja zajęć dla tych, którzy niekoniecznie chcą lepić w glinie, może wolą malowanie farbami!!!!!!
W pracowni jest wybór gotowych biskwitowych form od użytkowych po dekoracyjne. Cała gama min.: talerzyki, patery, miseczki, kubki i filiżanki, szkatułki, kominki zapachowe, serwetniki, solniczki i pieprzniczki, czajniki do kawy z podgrzewaczem na tee-light i różne figurki - wymieniać można długo.........
Cała zabawa polega  na tym, aby je tak pomalować, aby efekt był zaskakujący! Myślę sobie nawet, że jest to propozycja dla niedowiarków i osób, które uważają, że nie potrafią nic zdziałać w temacie ceramiki. Tymczasem jest to bardzo proste, łatwe i na dodatek przyjemne! Naprawdę każdy może pomalować swoją ręką dany przedmiot tak, aby zaskoczył nawet samego twórcę.
Sami zobaczcie, jakie to proste. Przychodzi się tylko raz na zajęcia, wybiera dany przedmiot, maluje za pomocą pędzli z użyciem pieczątek i stempli, a potem po wypaleniu w piecu ceramicznym odbiera się gotową pracę! Oto kilka przykładów:

Szkatułka w kształcie serca pomalowana farbami, ale jeszcze niewypalona w piecu.

Po wypaleniu w piecu

Po wypaleniu w piecu

Przed wypaleniem w piecu

Pomalowany talerzyk , jeszcze przed wypaleniem

Talerzyk po wypaleniu - piękne kolory!

Spód talerzyka - farby nie przyklejają się tak jak szkliwa, więc są bardziej wyrozumiałe dla tych, co trzymają pędzel!

Z lewej kubek z biskwitu przed malowaniem, z prawej już po malowaniu i wypaleniu w piecu, gotowy do użytku, nawet w zmywarce:-), ZWRACAM UWAGĘ NA CRACKLE (SPĘKANIA) NA KWIATACH - to jest zamierzony efekt!
Crackle mogą mieć biały lub czarny kolor, tutaj użyto koloru białego.

Napisy robi się specjalnymi konturówkami, które nie spływają, ale podkreślają rysunek, w tle różowym autor zastosował specjalnie czarne kropeczki - bardzo łatwy chwyt.....

Z kubka można napić się kawy, herbaty, a potem włożyć go do zmywarki! Najlepiej potem użyć kubek ponownie przy porannej pobudce.

A to tylko część z oferowanych biskwitów, które można pomalować w pracowni oferta jest znacznie większa.

Tutaj duży pojemnik w kształcie kury.

Można w nim przechowywać np. słodycze.....

Tutaj pojemnik kury przed malowaniem - czysty biskwit!

Tutaj typowo świąteczno- wielkanocne biskwity do malowania, ale propozycji jest więcej......

Malować można wg. własnej inwencji twórczej , oczywiście służę radą i podpowiedzią.    
3 komentarze:

 1. jakie to wszystko piękne:))pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow po pomalowaniu i wypaleniu cudne efekty tzn mam pytanie bo tak teraz mnie nurtuje najpierw nadajesz kształt potem maujesz a potem wypalasz tak ??
  pozdrawiam ciepluteńko

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie tu u Ciebie-pozdrawiam serdecznie a w wolnej chwili zapraszam w odwiedziny.Miłego popołudnia

  OdpowiedzUsuń