niedziela, 15 stycznia 2012

Poznajmy się


Zapraszam serdecznie Wszystkich na mojego bloga, który powstał z myślą o mojej Pracowni Artystycznej Alegoria. Tutaj zajmuję się nie tylko ceramiką, ale również wszystkim co jest związane z terminem „decoupage”.

Pewnie wiele osób zapyta: Dlaczego „Alegoria”? – bo znana była już artystom i uczonym w starożytności. W średniowieczu podejście do tego określenia było wręcz ogólnofilozoficzne i twierdzono, że "wszystko co zmysłowe, jawne i ludzkie, ma o tyle sens i wartość, o ile wskazuje na to, co ponadzmysłowe, ukryte i boskie". Aż do romantyzmu „alegoria” wyznaczała sposób interpretacji sztuki – dzieł literackich i plastycznych.
A mi się po prostu podoba, jako słowo, mimo iż trudne, to przecież takie tajemnicze…… A któż z nas nie lubi odrobiny tajemniczości?


Manekin-Alegoria
Kilka miesięcy temu powstał wykonany przeze mnie własnoręcznie manekin, ale musiałam go, a raczej „ją” nazwać i tak  właśnie powstała Alegoria. Przez baaaardzo długi czas przygotowywałam się do stworzenia pracowni, w której mogłyby powstać także i inne dzieła. W końcu udało się! Stworzyłam moje bajeczne miejsce na ziemi, w którym jest zacisznie, przytulnie i twórczo – zapraszam Was serdecznie do mojego świata !!!!

2 komentarze:

  1. Powodzenia i wytrwałości -pozdrawiam Beata

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ślicznie dziękuję, bardzo mi miło gościć Ciebie na moim blogu. Do tej pory podglądałam jedynie innych :-), a u Ciebie zauroczyły mnie zdjęcia domu i ogrodu! Nie martwi mnie brak wytrwałości, a jedynie brak czasu, który strasznie doskwiera. Mam nadzieję, że wniosę coś od siebie do tej tak miłej i twórczej społeczności. Pozdrawiam serdecznie!

      Usuń