niedziela, 5 lutego 2012

Ceramika, a florystyka



W styczniu zawitali do Pracowni mistrzowie florystyki z Akademii Florystycznej w Sękocinie - www.em.waw.pl. Jedenastka ambitnych i bardzo twórczych osób z różnych miast Polski zgłębiała przez prawie 2 dni tajniki ceramiki od podstaw. Niestety 2 dni to kropla w morzu, aby zmierzyć się z możliwościami, jakie daje nam ceramika. Trzeba odbyć wiele prób wypałów i wykonać wiele doświadczeń, zmierzyć się z wieloma masami ceramicznymi i technikami zdobienia, aby poczuć lekkość tworzenia rzeczy niepowtarzalnych, które i tak za każdym razem  będą nas zaskakiwać swoją oryginalnością.  
Mimo to potwierdziła się prawda, którą powtarzam odkąd zaczęła działać Pracownia Alegoria, że przychodzą tutaj ludzie nietuzinkowi, otwarci na nowe doznania i chęć rozwijania twórczych możliwości. Ludzie ceniący piękno, lubiący otaczać się oryginalnymi rzeczami.
Mistrzowie Florystyki nie są pierwszymi osobami, które zaskoczyły mnie swoimi pomysłami, spojrzeniem na ceramikę oraz na możliwości jakie daje nam jej tworzenie. Zresztą niech ich prace powiedzą same za siebie, co daje nam taki warsztat twórczy. Cieszę się, że mogłam spędzić z takimi osobami tyle czasu i gratuluję pięknych prac! Mam nadzieję, że te dwa dni warsztatów będą dla nich początkiem wielkiej  przygody z ceramiką

A oto niektóre z prac uczestników tych warsztatów.







3 komentarze:

  1. Prace są po prostu piękne! Urzekły mnie szczególnie zielone prace na trzech pierwszych zdjęciach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniałe.Jak bym miała wybrać była bym w kłopocie.

    OdpowiedzUsuń